jutusta aga... mis sina sellest tead (s.t. esimese laine feminismist, ning kus kohast see jõledus tekkis näiteks?). Ja mis osas see edasi arenemine on? Pigem taandareng on toimunud hoopis juba 50ndatest.
pigem need ikka nannipunnid, kelle elu ongi kohe kokku varisemas et kes elavad suurlinna korteris ja ta ainsad kommunikatsioonivahendid on vaid telefon ja internet, ning maksevahendiks vaid pangakaart või telefon... oma "moodsa maailmakäsitlusega" olete lasknud end ära mürgitada liberaal-sotsialismist ja sõltuvusse jäänud neist kaasaja nipsasjakestest. Kõik on võimalik, aga ollakse sõltuvuses sellest ja pole mitte midagi selle kasutaja kontrolli all. see on üle vindi keeratud... ja soodustatakse (NB! sellest ju tehtud turg!) -- see just nagu alkoholi üleküllus, et millega liialdades tehakse endale liiga. SEllest oli teises kohas mul juba ka juttu. Muide, veel kuskil 1995 aasta paiku irvitati hoopis et "ei iialgi miskit interneti kaudu kohtingu organiseerimist" .
Enne seda kui arvutid muudeti tarbekaupadeks nagu käterätik ja hambahari oli ikkagi see teistmoodi. Kõigil polnudki kodus telefoni (ning ennem pigem esimene telefon mis koju saadi ühel hetkel oligi vaid sajandi vahetuse paiku odav mobiiltelefon lõpuks), kuid polnud ka vaja! Pensioni said koju kätte, palga kohe ülemuse-raamatupidaja käest, arvete maksmiseks vutt-vutt kontorisse. Lahe oli, leian ma, sest polnud pankasid vahepeal,
ega sunniviisiliselt külge poogitud pangakaarte, kaarditerminali tasusid ja pangakaardi tasusid -- s.t. kunstlikult tekitatud sõltuvusi polnud.
Arvutiasjanduse osas... juba sajandivahetusel oli ju terve Tartu linn töötuid elektroonikuid täis, ent 60-70ndatel oli see elektroonikute vajadus pidevalt vajalik ATIs. eks 60ndatel olles ma oleks olnud elektroonik ja telegrafist. Detailid suuremad, pinged ka kõrgemad.
Enne internetti oli Arpanet, kuid arvutid veel kuni 1993 aastani oli koos interneti (k.a. FIDOnet) jms. andmesidega oli siiski vaid nende kasutada kes teadsid ikka vähemalt et kuidas ka seda parandada tehnilise poole pealt kui vaja, ning arvuti oli ikkagi suuresti nende endi kontrolli all. Ent elu oli siiski inimlikum lihtrahva jaoks. Kuigi siis tekkis see et kus naised nägid et evolutsiooni järgmine aste ongi et meesterahvas kes oskab IT-tehnikut koju kutsumata paigaldada etherneti kaarti, ning need kes tabelarvutusprogrammis sisestatud numbreid kontrollivad üle salaja sahtlisse peidetud taskuarvutil, kaovad loomaaeda ...