Kõik see sõltub ju sellest, millest sinul kellegagi rääkida on ja mis sind paelub. Sa ei peagi alati olema jutukas, piisab sellest, kui vastaspool seda on. Kui huvitud näiteks neiu hobidest ja elust, siis lühikesi küsimusi suudad ikka esitada. Reegel on, et kõikidega ei saagi alati ühiseid huvisid jagada ja kuna inimesed on ju erinevad, siis ei pruugi alati ka jaguda piisavalt jututeemasid.
See, kui sinule miski peaks meeldima, ei pea tähendama seda, et vastaspool seda kuigi põnevaks peab.
Ainuüksi see on juba suur õnnestumine, kui jagate neiuga ühiseid huvisid või armastate samu tegevusi. Vestlus muutub oluliselt edukamaks ja viljakamaks, kui teil on midagi ühist, mida teineteisega jagada soovite. Kui teil aga midagi ühist ei ole, siis on seda raskem ka ühist keelt leida ja liialt ponnistatud suhtlemine on pigem koomiline ja formaalne vestlus ning ei midagi enamat.
Kirjavahetus ja kõned virtuaalsuses eeldavadki seda, et inimesed õpivad üksteist nö. "pinnapealselt tundma". Kui baasteadmised ses vallas omandatud, siis saadki reaalis liikuda edasi ning selleks ajaks peaksite üksteist juba märksa enam tundma ja teadma. Kui on juba eos mõistetav, et too suhtlus reaalsuses edukaks ei osutu, siis tasub mõlemal osapoolel liikuda edasi.