Teema algataja kirjutatule võiks ka seda varjanti ära mainida.
1. mai töörahva püha.
Vanemad inimesed mäletavad, et 1. mail tuli minna töötajate demonstratsioonile, kanda Eestii NSV lippu või mis kellelegi parajasti kätte sattus. Lastele jagati õhupalle. Eelneval ööl ehk siis volbriööl võeti üldreeglina viina ja kiruti punaste valitsust.
Alguse (teatab ENE) saanud püha 1. mail 1886 Chicagos juhtunud tööliste ja politsei vahelisest mõtte-, kivi- ja löögivahetuse mälestamisest. Töölised tegid streigi kaheksatunnise tööpäeva nõudmiseks. Otsuse korraldada iga aasta 1. mail meeleavaldusi võttis vastu II Internatsionaali kongress 1889. Esmakordselt tähistati 1890 Austria-Ungaris, Itaalias, Saksamaal jm. Venemaal samal aastal Varssavis, 1891 Peterburis. Algul korraldati sel päeval streike. Eestis tähistati esimest korda miitinguga Tallinnas 1904.
Huvitaval kombel on nii, et kui meie oleme siin selle töörahvaliku osa rõõmsalt ära unustanud, käib see mujal rõõmsalt edasi: näiteks siinsamas lähedal Stockholmi linnas on homme kesklinn punaseid lippe ja loosungeid täis, peetakse kõnesid ja lauldakse rootsi keeles “Internatsionaali”. Väga naljakas on.