Üldjuhul ongi kodu see koht kus jope ripub. Lihtsalt see on hetkel koduks olev koht, iseasi kas see ka koduse tunde tekitab või kas seda tõeliseks koduks pidada.
Kindlasti on paljude, k.a. ka minu, jaoks õigeks kodus nn. sünnikodu või lapsepõlvekodu. Aga mida vanemaks inimene saab seda rohkem neid kodusid tekkib. Kui lapsepõlv läbi siis tekkib ju nn. omaelu ja tihtilugu sellega seoses ka oma kodu, ning just see oma kodu ongi see mis selle õige kodutunde tekitab.
![](https://www.iha.ee/images/smiley/1.gif)
Nagu tüüpilised nõuka inimesed kes saanud kapitalismi maitse suhu ja tekkinud omandivajadus
![](https://www.iha.ee/images/smiley/2.gif)
Seega kuuludes ka eestlaste hulka, siis mina näiteks üürikodusid koduks ei pea või kui siis on need nn. ajutised kodud, kuigi ka neis saab väga hubaselt ja mugavalt oma elu korraldada. Samas ei pea ma ka koduks neid elamisi mida pidevalt ostu-müügiga vahetatakse, mis siis et enda omad.
Lastekodulaste puhul arvan ma et ka neile jääb alati ikka eelnev kodu koduks, sõltumata vanemate käitumisest või negatiivsetest kogemustest.
Mõni ütleb et lähedased inimesed teevad kodu koduks, mina nii ei arva. Kas siis kui su vanemad koliksid järsku uude kohta, muutuks koduks see uus koht või tunneksid ikka et õige kodu oli just see vana? Samas ei saa ainult emotsioonidel tugineda, mõne üürikohaga on ju palju elulisi sündmusi seotud, aga koduks ei muutu see koht kunagi.
Seega väga keeruline mõiste on see "kodu", mis jaotub omakorda mitmeks koduks (sünni, lapsepõlve, hetke, vanade, jne.)
![](https://www.iha.ee/images/smiley/3.gif)