valgusrannal.
tsiteerin: „Ja kuna ta enda juures suurt esile ei too, siis mehena oletan, et ta ongi oma karjääri rajanud sellele, mis fotolt paistab või ei paista“...
sinu tekst.
aga läheme siis oletustega edasi.
kuna sa juba asusid siin mingeid üldistusi tegema, siis ma teeks ka ühe. kah oletuslik.
kui meesisik kuvab piltidel ainult oma peenist ja seda tervete seeriatena, esitledes samas ennast kui üliedukat, haritut ja naistele meeldivat ning enesega rahul olevat isikut, siis kumb loodud kuvand isikust on tõesem? mida tuleks uskuda? kas tegu on tõsiselt võetava mehega?
võin tuua ka vastupidise näite: pildilt vaatab vastu ülikonnastatud, viisaka olekuga mees, aga kui suu lahti teeb, siis sealt kuuldavale toodud sõnavara järgi ei oleta temast rohkemat kui seda, et mees pole kunagi koolis käinud ega oma rahuldavatest, edukalt toimivatest suhetest mingit ettekujutust. ülikonnad on teatavasti laenutatavad.
kuidas määratleda üldse edu? kas see, kes on teiste arvates edukas, on ikka seda alati. ja kui kedagi peetakse mingis teatud teemas läbikukkunuks, siis kas ta on seda kõiges või ainult ühes teemas?
kui sõnavara teemal veel arvamust avaldada, siis mul on siin üks intelligentne tuttav, kes kasutab vahel suheldes sama vabalt sarkasmi nagu minagi.l meil on see omaette suhtlemisstiiliks kujunenud ja me naudime seda vastastikku ning kumki ei solvu teineteise peale. nt kutsud teda nokuks või kuidagi teisiti, midagi matcholikku. sellele leitakse vastuseks mingi muu mitte eriti viisakas keeles naisterahva suguelundiga seotud kirjeldus jne. tavaliselt kellegi teisega suheldes oleks selline asi häiriv, aga temaga mitte. ja pole, sest meie vahel on tegu teineteise heatahtliku narrimisega.
oma eelneva näitega tahtsin öelda seda, et sõnade kasutus oleneb kontekstist ja isikutest ning nendevahelistest kokkulepetest. kui kahepoolselt ollakse selle poolt, siis suheldes probleeme ei teki. vastasel juhul jäätegi vaidlema ja kunagi kompromissi ei saavuta.